"Попереду ще одна війна" Стеван Доханос, 1945

Національний музей американської ілюстрації, Ньюпорт
 
Стеван Доханос народився у Лорейні, штат Огайо. Незвичайне ім'я з прізвищем дісталося йому від батьків – емігрантів із Угорщини.
 
Хлопчик працював змалку. Зі школи він пішов о 16-й і почав працювати в адміністрації сталеливарного заводу. Тоді ж захопився живописом: Стеван перемальовував картинки з настінних календарів. Колеги оцінили талант юнака та почали купувати його роботи.
 
Успіх підштовхнув Доханоса до навчання у школі мистецтв у Клівленді. А потім він зайнявся комерційним мистецтвом – став автором плакатів та обкладинок журналів. Особливо знамениті його військові постери «Не бовтай!» та обкладинки журналу Saturday Evening Post.
 
Сьогоднішня картина вийшла на обкладинці номера журналу від 27 жовтня 1945 року. Загін хлопчаків-скаутів під керівництвом інструктора тренує стрибки із парасолькою-парашутом у сіно.

Друга Світова закінчена. Німеччина та Японія капітулювали. Але це вочевидь не остання війна.

poperedu-she-odna-vijna-stevan-dohanos-1945
 
Інформація

Опис

Переклад з англійської-Стіван Доханос був американським художником та ілюстратором школи соціального реалізму, найбільш відомим своїми обкладинками Saturday Evening Post, а також відповідальним за кілька пропагандистських плакатів Другої світової війни «Не говори». Вікіпедія (англійська мова)
Переглянути оригінальний опис
Народження: 18 травня 1907 р., Лорейн, Огайо, США
Смерть: 4 липня 1994 р., Westport, Коннектикут, США
Книги: American Realist