«Місто Хаммамет у Тунісі» Пауль Клеє, 1914

Базельський художній музей

Пауль Клеє розпочинав як графік. Його перші роботи були чорно-білими: тільки лінії, більше нічого. Згодом митець освоїв туш, продовжував працювати олівцем, але за фарби майже не брався. Поки що не поїхав до Тунісу.

Поїздка була задумана як творча відпустка трьох друзів-художників. З Клеї поїхали Август Маке та Луї Муайє. Друг останнього жив у Тунісі та погодився прийняти друзів на постій. Залишалося знайти гроші на дорогу. Їхні художники зібрали, продавши кілька картин.

Біля воріт священного для північноафриканських мусульман міста Кайруана Клеє відчув катарсис. Про своє осяяння в щоденнику він записав: «Колір опанував мною, тепер мені нема чого ганятися за ним. Це осяяло мене в щасливу хвилину: я і колір єдині. Я художник".

Перед нами інше туніське місто — Хаммамет. Але й тут видно та дитяча радість, з якою художник купається у кольорі, який він зрозумів буквально днями.

 
Інформація

Опис

Па́уль Кле́е — швейцарсько-німецький художник. Учасник творчого об'єднання «Синій вершник». До 1930 року викладав у славетному «Баугаусі». 1937 року націонал-соціалісти затаврували його як представника «звироднілого мистецтва». Вікіпедія
Народження: 18 грудня 1879 р., Münchenbuchsee, Швейцарія
Смерть: 29 червня 1940 р., Муральто, Швейцарія