«Група художників» Ернст Кірхнер, 1927

Музей Людвіга, Кельн

Прерафаеліти у боротьбі з академізмом «скидали з корабля історії» весь живопис починаючи з Рафаеля. Німецькі художники гурту «Міст» пішли ще далі, відмовившись і від дорафаелівського ренесансу. Своєю творчістю вони наводили міст до готики.

1905-го Фріц Блейль, Еріх Хеккель, Ернст Людвіг Кірхнер і Карл Шмідт-Ротлуф об'єдналися в арт-групу. Свій маніфест вони видали у вигляді гравюри, написаної готичним шрифтом. Сьогоднішня картина – груповий портрет творців «Мосту».

Вони вважали, що з епохи Відродження митці захопилися зовнішньою стороною світу, порожньою оболонкою, яка лише приховує правду. А справжня мета мистецтва в тому, щоб висловити «дійсну дійсність», яка не видно звичайному оку.

Берлінський галерист Герварт Вальден 1911-го назвав стиль цих художників «експресіонізмом». Сам термін з'явився трохи раніше, але саме гурт «Міст» вважається першим об'єднанням експресіоністів.

grupa-hudozhnikiv-ernst-kirhner-1927

Інформація

Опис

Кі́рхнер Е́рнст Лю́двіг — німецький художник, експресіоніст. Був лідером групи «Міст» в Дрездені з 1905 і в Берліні з 1911. Вікіпедія
Народження: 6 травня 1880 р., Ашаффенбург, Німеччина
Смерть: 15 червня 1938 р., Давос, Швейцарія
Жанр: портрет, пейзаж, жанрове малярство, ню, анімалістика і натюрморт