«Б'янка ділі Утилі Мазеллі та її шестеро дітей» Лавінія Фонтану, 1605

Приватна колекція

Про флорентійку Б'янку ділі Утилі відомо не дуже багато. Але завдяки Лавінії Фонтані ми знаємо і її зовнішній вигляд, і деякі деталі життя її сім'ї.

На сімейному портреті п'ятеро синів чітко поділено за характером. Троє непосидіти по ліву руку від матері голені наголо і крутяться, заважаючи портретистці. Праворуч двоє хлопчиків зі стрижками поводяться куди пристойніше і слухняніше.

Найближче до матері донька, яка тримається за лапку собачки на руках Б'янки. Собака - символ подружньої вірності та відданості. У хлопчиків же в руках — символи їхніх майбутніх занять: перо з чорнильницею, таця з фруктами, медальйон із фігурою лицаря.

До речі, на картині не всі діти Б'янки. Вона померла в 37 років, народивши 19-у (!) Дитину. Порівняно з нею саму художницю можна назвати чайлдфрі: подумаєш, всього 11 дітей за 61 рік зробила на світ. Хоча з них мати пережила лише троє. XVII століття, чи знаєте.

b-yanka-dili-utili-mazelli-ta-yiyi-shestero-ditej-laviniya-fontanu-1605
 
Лавінія Фонтана
Італійська художниця
 

Зображення

 
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/83/Lavini...
 
Лавінія Фонтана — Вікіпедія
 
Фонтана, Лавиния — Википедия
 
Портрет Антонієтти Гонсалес, 1595 - Лавінія Фонтана ...
 
Лавиния Фонтана (24.08.1552 - 11.08.1614) - Биография ...
 
Лавиния Фонтана
 
Більше зображень

Опис

Лавінія Фонтана — італійська художниця, представниця стилю маньєризм. Створювала портрети, міфологічні та біблійні композиції. Вікіпедія
Народження: 24 серпня 1552 р., Болонья, Італія
Смерть: 11 серпня 1614 р., Рим, Італія